Begin juni lanceert Evelien Hogers haar fotoproject ‘Onbeperkt in je Werk’. Ze maakt een serie waarbij ze mensen met een arbeidsbeperking fotografeert op hun werkplek en interviewt over hun persoonlijke verhaal. “Ik wil laten zien dat werken met een ‘arbeidsbeperking’ gewoon kan.”

Evelien Hogers

Met haar project wil Evelien bedrijven én personen met een arbeidsbeperking inspireren om te kijken naar mogelijkheden in plaats van naar beperkingen op het gebied van werken. “Het is mijn missie om impact te maken en eraan bij te dragen dat er meer banen komen voor mensen met een arbeidsbeperking.”

Persoonlijke achtergrond
Eveliens zoontje Jens (1,5 jaar) heeft een ontwikkelingsachterstand. Zijn toekomstige ontwikkeling is moeilijk te voorspellen. “Maar ik wil dat hij opgroeit in een samenleving waarin iedereen kan en mag meedoen. En als ik daar nu al mijn steentje aan kan bijdragen dan doe ik dat meer dan graag.”

De media zijn volgens Hogers enorm gericht op het perfecte plaatje, vooral op mensen die passen binnen de lijntjes en gezien worden als ‘normaal’. “Dat begint al bij alle informatie die beschikbaar is voor opgroeiend kinderen. Als iemand afwijkt van deze norm en in de media komt, dan moet dit vaak specifiek benoemd worden. Het moet normaal worden dat iedereen een plekje verdient binnen onze samenleving.”

Met haar bedrijf Evelien Hogers Fotografie wil de fotografe overigens niet alleen inclusie bevorderen door  met haar fotoproject ‘Onbeperkt in je Werk’. “Ik wil me ook meer gaan focussen op bedrijfsfotografie voor bedrijven die deze maatschappelijke impact willen maken.”

Inspiratie
De foto’s en verhalen  van het project ‘Onbeperkt in je Werk’ zijn ter inspiratie te bekijken via Instagram en/of LinkedIn. “De deelnemers hebben allerlei soorten ‘beperkingen’, van een visuele handicap tot rolstoelgebruiker tot verstandelijke beperking. Allemaal geportretteerd tijdens hun werk, bij de meest uiteenlopende banen: van massagepraktijk tot aan de rechtbank.”

Hogers vond het inspirerend om de persoonlijke verhalen van mensen te horen en vast te leggen in een portret. Een van de geportretteerden is Cynthia Beverloo, adviseur bij Rijkswaterstaat. “Ze vertelde me dat zij geen beperking ervaart, maar zich beperkte voelt door de maatschappij. Een andere deelnemer, Florine Joosse (ambulant begeleider bij Leger des Heils) vertelde me dat ze het leuk vond met haar werk iemand anders te kunnen helpen in plaats van geholpen te moeten worden.”

Beide uitspraken zijn volgens Hogers typerend voor de levensinstelling van de deelnemers aan dit project. “Mensen die trots zijn op hun werk en heel oplossingsgericht zijn. Behandel deze mensen niet als bijzonder, maar geef ze een mooie plek binnen onze arbeidsmarkt.”

* Het project ‘Onbeperkt in je Werk’ blijft ook de komende maanden nog mensen in woord en beeld portretteren. In contact komen met de fotografe, meer te weten te komen over dit project of een kandidaat voor de serie voordragen, kan via www.evelienhogers-bedrijfsfotograaf.nl of per mail via info@evelienhogers.nl